ОЛИВИ

Як обрати моторне масло

Існує більше десятка видів моторних масел, що призначені для дизельних і бензинових силових агрегатів. Рідини відрізняються видом, в’язкістю, щільністю, призначенням та іншими параметрами. Як у цьому розмаїтті вибрати правильне масло для двигуна? Адже будь-яка помилка може скоротити ресурс ДВЗ. У цьому допоможе наша стаття з прикладами різноманітних видів рідин для моторів. 

Зміст

  • Три типи моторних масел
  • Сезонність і в’язкість моторних масел
  • Масла для різних типів двигуна
  • Інші особливості вибору та покупки автомастил

в магазин

Три типи моторних масел

Перше, з чим стикається автовласник при виборі моторного масла, це не його ціна і виробник, а тип. Виділяють три види рідин для ДВС:

  • синтетичні;
  • мінеральні;
  • напівсинтетичні.

Вони відрізняються між собою за хімічним складом. І для кожного типу автомобілів підходять ті чи інші масла.

Другий важливий критерій вибору – це температурний режим і в’язкість. Як і у випадку з автомобільною гумою, масло для ДВЗ має певну сезонність, яка визначається в’язкістю при тій чи іншій температурі повітря. На каністрі можна часто побачити буквене позначення сезонності по SAE («зимові», помічені буквою W, «літні» і «зимові»).

Стандартна маркування моторних масел виглядає так: “5W-30”, де:

  • 5 — морозостійкість (чим менше цифра, тим масло більш стійко до морозів);
  • W — зима (winter);
  • 30 — ступінь в’язкості.

Український клімат поступово стає все більш м’яким, тому при відсутності затяжних морозних зим водії і автоексперти рекомендують використовувати масла 10W-30 або 5W-30 (для північних і західних регіонів).

Але при виборі варто не тільки орієнтуватися на загальні стандарти і клімат. У різних марок і моделей автомобілів є унікальні вимоги і рекомендації до використання змащувальних рідин. Дізнайтеся в керівництві користувача машиною, яка в’язкість краще, і тільки потім зробіть кореляцію в ту чи іншу сторону, залежно від кліматичних умов.

Масла для різних типів двигуна

Для дизельних і бензинових силових агрегатів виробляються різні типи масел. Щоб дізнатися призначення, досить поглянути на етикетку пляшки. Якщо виробник використовує маркування ACEA, то там буде вказано одне з позначень:

  • А — для бензинових двигунів легкових авто;
  • В — для дизельних силових агрегатів машин;
  • С — для легкового транспорту з фільтрами саж і каталізаторами;
  • Е — для спецтехніки (тільки для дизельних моторів).

Можна також впорядкувати машинні масла за типом транспорту. Рідини для легкових машин, мототехніки і вантажівок відрізняються, тому не варто упускати цей параметр не врахували.

Інші особливості вибору та покупки автомастил

 Автоексперти не рекомендують купувати таку продукцію на ринках, де не видають чеки. Там дуже великий ризик нарватися на підробку. А це загрожує негативними наслідками для двигуна автомобіля. Особливо, якщо мова йде про іномарку.

Автовласники також не рекомендують змішувати різні масла в двигуні. Якщо рідину потрібно просто долити до рівня, то варто застосовувати продукцію тієї самої в’язкості й типу, які вже знаходяться в силовому агрегаті. І запам’ятайте, що регламент заміни масла становить в середньому 7000–15000 км, залежно від умов експлуатації авто, але не більше цього терміну.

Деякі автовиробники рекомендують певний бренд автомобільних масел. Найчастіше в сучасні авто заливають продукцію брендів Aif, Shell, Castrol, Mobil, Liqui. Але є безліч лінійок і масел для конкретних марок. Найчастіше такі монобрендові масла заливають в офіційних дилерів, що відповідає рекомендаціям автовиробників. Особливо це стосується гарантійних машин, оскільки залиття дешевого неякісного масла може стати причиною “зльоту” з гарантії.